دیجیتال مارکتینگ

digital marketing

دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) به مجموعه اقدامات مربوط به بازاریابی محصولات و خدمات از طریق تکنولوژی‌های دیجیتال در بستر اینترنت اطلاق می‌شود. شرکت ها از کانال های دیجیتالی مانند موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی، ایمیل، اپلیکیشن و وب‌سایت‌های خود برای ارتباط با مشتریان فعلی و آینده استفاده می‌کنند.
امروزه به خاطر افزایش تعداد کاربرانی که از کانال‌های دیجیتال مارکتینگ در دسترس هستند، در حال افزایش است. گسترش کانال‌های ارتباطی دیجیتال، ارزان بودن بازاریابی در بستر دیجیتال و همچنین بی وقفه بودن آن باعث شده است تا علاقه به این حوزه در میان صاحبان کسب و کارها و متخصصان حوزه وب و بازاریابی افزایش یابد.

نیل پتل (Neil Patel) که به گفته مجله فوربز جزء 10 دیجیتال مارکتر برتر دنیاست، به این سوال این­گونه پاسخ می­‌دهد:

دیجیتال مارکتینگ به هرگونه‌­ای از بازاریابی محصولات و خدمات می­‌گویند که از طریق دستگاه‌­های الکترونیکی انجام می‌­شود

طبق این تعریف، دیجیتال مارکتینگ مفهوم نسبتاً جدیدی نیست، بلکه اولین بازاریابی دیجیتال صورت گرفته در دنیا مربوط می‌­شود به بیش از 100 سال پیش. رادیو سال ۱۸۹۶ اختراع شده است. 10 سال زمان برد تا رادیو به محصولی عمومی تبدیل شود و اکثر مردم آن را تهیه کنند و از آن­جا بود که به فکر تبلیغات نیز افتادند. اولین تبلیغات به یک اجرای اُپرا مربوط بود که بعد از پخش فوراً بلیط‌­های آن اجرا فروخته شد و همان روز دیجیتال مارکتینگ متولد شد.

بازاریابی سنتی به تبلیغاتی شامل آگهی‌ها، بیلبوردها، تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات رادیویی، تبلیغات چاپی، تبلیغات روزنامه‌ها و غیره می‌پردازد. در این روش هزینه‌های تبلیغاتی بسیار گران و گزاف هستند و چون نمی‌توان جامعه خاصی را هدف قرار داد، گاهی این هزینه‌ها هدر می‌روند. اندازه‌گیری نتایجی که از این نوع بازاریابی عایدتان می‌شود بسیار سخت و دشوار است. همچنین این روش برای برندسازی به دلیل مشخص نبودن جامعه هدف، چندان مناسب نیست.

در مقابل بازاریابی دیجیتال روشی مدرن است که در آن محصولات و خدمات‌تان را با روش‌هایی مثل تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، سئو، PPC یا تبلیغات کلیکی، تبلیغات در موتورهای جستجو (SEM) و… تبلیغ می‌کنید. در این نوع بازاریابی هزینه‌ها بسیار مقرون به صرفه هستند و به دلیل امکان هدف‌گیری مشخص مشتری، برندسازی بسیار کارآمد و سریع است. همچنین اندازه‌گیری بازاریابی دیجیتال با کمک ابزارهای تحلیلی آسان است.

همین حالا دیجیتال مارکتینگ خود را شروع کنید!

برای اینکه از رقبای خود عقب نمانید هرچه سریع‌تر با دیجیتال مارکتینگ اصولی و حرفه ای کسب و کار خود را متمایز کنید.

یک تیم دیجیتال مارکتینگ قوی همیشه کنار شماست.

نتلی با مجموعه‌ای گسترده و متنوع از کسب و کارهای ایرانی همکاری دارد، اگر نیاز به خدمات دیجیتال مارکتینگ دارید به ما بپیوندید.

پرسش و پاسخ

پاسخ سوالات شما پیرامون خدمات دیجیتال مارکتینگ نتلی

نیاز به راهنمایی بیشتر درباره دیجیتال مارکتینگ دارید؟

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات دیجیتال مارکتینگ با ما تماس بگیرید. شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۱۰ تا ۲۰

  • ۰۱۷۳۲۳۲۳۸۲۴
  • ۰۹۰۴۴۴۷۰۲۰۸